Jesteśmy grupą ludzi którzy tworzą własną wersję szeroko rozumianego gatunku Irish Music. Spotkaliśmy sie 2001 roku w Krakowie. Nasze początki to poszukiwania wśród akustycznych brzmień. Z biegiem czasu wraz z poszerzaniem instrumentarium wypracowaliśmy własny styl o elektryczno - akustycznym charakterze.

Żywiołowe melodie irlandzkie i celtyckie, oparte na motywach tradycyjnych z mocno osadzonym pulsem sekcji rytmicznej, unisona skrzypiec, akordeonu, autorskie teksty, rozbudowane partie instrumentalne, miarowy beat porywający do tańca wraz z charakterystyczną barwą głosu solowego są znakiem firmowym naszego zespołu. Z całą pewnością nie prezentujemy typowego irlandzkiego folku, ale Irlandia - taneczna i refleksyjna zarazem jest nam wyjątkowo bliska.

Choć nawiązujemy do różnych stylów muzycznych - muzyka irlandzka, muzyka celtycka, muzyka szkocka stanowią naszą główną inspirację. Śpiewamy w języku polskim do muzyki, którą sami tworzymy w oparciu o znane tradycyjne motywy irlandzkie, łącząc je z własnymi pomysłami i aranżując w sposób wynikający z naszych indywidualnych poszukiwań i inspiracji.

Zamiłowanie do Irlandii daje się wyczuć w każdym niemal takcie naszej muzyki, co czyni z niej nasze własne odwołanie się do spuścizny kultury irlandzkiej.

Od kilku lat eksperymentowaliśmy z nowym brzmieniem. Powstał nawet zalążek do nowej płyty "Re-note" - fragmenty nagrań udostępniamy w dziale "muzyka"

W 2009 przeżyliśmy rewolucję - do składu doszedł Tadeusz Leśniak (aranże, klawisze) i Marek "Smok" Rajss (instrumenty perkusyjne) Skutkiem tego było całkowite przearanżowanie materiału, zupełnie nowe brzmienie i odmiana stylistyczna. Efekt pracy można posłuchać na koncertach, a już niedługo na przyszłych nagraniach.

Gramy w składzie:

Autorką większości tekstów jest Patrycja Nowak.

Przez lata istnienia zespołu grali z nami Wojtek Wróbel (perkusja), Gosia Danek (śpiew), Tomek Chołoniewski (perkusja), Dominik Klimczak (perkusja), Agatka Kozioł (śpiew), Marcin Ciszkowicz (gitara basowa), Szymon Piotrowicz (perkusja) - od nas wielkie dzięki za wszystko!Projekt i realizacja
 
Imię: Email:

zamknij